Зробивши діло – гуляй сміло або вмієш працювати – вмій і відпочивати: версія викладачів

Навчальний рік 2015-16 тихими кроками досягає фінішу, залишаючи в історії інституту свої перемоги та поразки, посмішки та сум, а ще велику кількість проведених занять, поставлених балів, написаних методичних рекомендацій та наукових творів, організованих заходів. Гарно працювали наші викладачі протягом цього навчального року, втомилися і вирішили трохи відпочити. Ні-ні, вони не завалилися на диван перед телевізором, «увімкнувши режим «і нехай весь світ зачекає». Для людей, які займаються освітньою діяльністю, найкращий відпочинок – це пізнання чогось нового, рух у просторі і часі.

Отож, команда активістів розпочала старанне вивчення електронних мап нашої неньки України (тому що безвізовий режим ще не прийняли, щоб гайнути десь далі) і зупинила свій погляд на невеликому місті Радомишль (що в Житомирській області). Чому? Зараз розкажемо.

У мальовничому місці, між найчистішим озером Поліського краю і річкою Мики, у місті Радомишль розташувався унікальний історико-культурний комплекс – замок Радомисль, який велично підноситься на гранітній скелі й оточений хвойними лісами. Це приватний музейний комплекс, створений українським медиком і політиком Ольгою Богомолець. Містить у собі єдиний в Європі Музей української домашньої ікони, в основі якого – особиста колекція ікон, котру пані Богомолець збирала з 1995 року. В експозиціях і фондах комплексу представлені також колекції предметів сакрального мистецтва і церковного начиння, а також українських і європейських старожитностей. Комплекс об’єднує в собі готель, музей, ландшафтний парк, приміщення для урочистих церемоній та концертний зал.

Середньовічний замок у Радомишлі не так давно було реконструйовано, а саме у період з 2007 по 2011 роки, завдяки чому вдалося відтворити автентичний інтер’єр 17-19 століть. Варто згадати про те, що основою для цього замку послужив старий млин¸ який було зведено у 1902 році. При зведенні історико-культурного комплексу було встановлено, що будівля 20 століття знаходиться на останках більш давньої споруди. Як пізніше з’ясувалося, це була паперова фабрика, побудована у 1612 році. Засновником цієї «папірні» був відомий релігійний і громадський діяч того часу, просвітитель, архімандрит Києво-Печерської лаври Єлисей Плетенецький.

Отож, 13 червня, озброївшись фотокамерами та бутербродами, команда викладачів БІЕУ поринула в чарівний світ української історії та культури й отримала неймовірне задоволення від подорожі!!!

А ви хотіли б потрапити у замок Радомисль? Скажемо вам по секрету, що це можливо навіть віртуально – http://www.radozamok.com.ua/ua/, хоча, чесно кажучи, в реалії це буде набагато краще.

За мить мила дівчина-екскурсовод відкриє нам двері у минулі століття, а поки – фото на пам’ять.

У Замку кожна цеглинка, кожен камінчик, кожний експонат має свою історію. Усі уважно слухають і захоплено розглядають, намагаючись не лише почути, але й відчути подих минулих століть.

Після екскурсії замком – час невеличкого відпочинку: “переварювання” інформації, ну і, звісно, – обмін думками ))))

Ну і звісно – фото сесія

Хтось фотографує замок, а Леонід Іванович своїх колег )))

Файні панянки радо позують

“Може, це принц зачарований?” – панночки наввипередки побігли до великої зеленої жаби )))

Замок навіює романтичні почуття

На завершення – слова подяки в книзі відгуків