Міжнародна діяльність

Колектив Білоцерківського інституту економіки та управління Університету «Україна» активно працює в напрямку міжнародної діяльності й вирішує завдання організації та супроводження програм академічного та наукового співробітництва, організації обміну фахівцями з іноземними вищими начальними закладами та організаціями, забезпечення активної академічної мобільності студентів, аспірантів, докторантів та професорсько-викладацького складу інституту.

Протягом останнього десятиріччя інститут підтримує партнерські стосунки з Польщею. У липні 2005 року між Білоцерківським інститутом економіки та управління і Центром навчання та виховання м. Градек над Дунайцем підписано двосторонню угоду про співпрацю.

Зміцненню дружніх стосунків між Україною та Польщею, продовженню розпочатої справи щодо обміну студентами та викладачами сприяло підписання спільних угод про співпрацю: між Інститутом і Центром освіти та виховання в місті Тарнові, а також Вищою школою бізнесу та підприємництва в місті Островці Светокжинському в травні 2008 року.

В липні 2008 року студенти Білоцерківського інституту економіки та управління Університету «Україна» спільно з молоддю Польщі та Німеччини взяли активну участь у реалізації міжнародної екологічної програми. Кращі студенти Інституту, учасники шоу-групи «Креатив», студенти з особливими потребами протягом двох тижнів навчалися та відпочивали в Міжнародному молодіжному екологічному таборі поблизу міста Тарнова. Організатор діяльності табору – Антоніо Гураль, директор освітньо-виховного центру (м. Тарнов, Польща).

У грудні 2009 року підписано угоду про співпрацю між Білоцерківським інститутом економіки та управління та Малопольською вищою школою, яка знаходиться в польському місті Бжеско у галузі реалізації безперервної освіти, обміну студентами та викладачами, наукової роботи, організації культурно-освітніх та оздоровчих заходів.

Ця угода відкрила вигідні перспективи для студентів, які бажають продовжити навчання за кордоном, а також для викладачів, для яких з’явилася можливість удосконалити навички викладання іншомовній аудиторії, поділитися досвідом педагогічної діяльності з польськими колегами.

Вже традиційною стала участь науковців у щорічних міжнародних науково-практичних конференціях, які проводяться як в Україні (м. Біла Церква), так і в Польщі (м. Тарнов).

У вересні 2012 року Білоцерківським інститутом економіки та управління Університету «Україна» та Німецько-українським науковим Об’єднанням ім. Юрія Бойка-Блохина в Мюнхені підписано новий договір про співробітництво.

Основними напрямами співробітництва з Німецько-українським науковим Об’єднанням імені Юрія Бойка-Блохина є:

1. Взаємна праця з виконання проекту «Книга пам’яті: імена замість номерів»;

2. Взаємна наукова праця з організації міжнародних конференцій, круглих столів;

3. Поїздки викладачів і студентів до Німеччини з метою дослідження архівних документів про українців-остарбайтерів і в’язнів концтаборів;

4. Випуск спільних збірників спогадів, записаних з вуст очевидців про долю українських остарбайтерів і в’язнів концтаборів Німеччини в період другої світової війни;

5. Спільна участь науковців у роботі комісій НУНО, які стосуються кола наукових зацікавлень дослідників:

• філософської, літературно-історичної;
• суспільно-економічної;
• релігійно-філософської;
• культурно-мистецької.

Доцент Будугай О.Д. активно залучає студентів до вивчення німецько-українських зв’язків, до збору матеріалів для спільної книги пам’яті, проекту «Імена замість номерів», який передбачає дослідження про колишніх остарбайтерів-українців та в’язнів фашистських концтаборів.

Під час однієї з зустрічей Дарина Блохин прочитала студентам цікаву лекцію «Німецько-українські наукові й культурні зв’язки». Вона простежила спільне в історії двох народів ще від доби Київської Русі.

У березні 2011 р. на базі нашого інституту створено Білоцерківський регіональний осередок Всеукраїнської громадської організації «Українська асоціація європейських студій» (УАЄС). УАЄС проводить щорічні конгреси, активну участь у яких беруть і представники нашого інституту.