Круглий стіл на тему «Інклюзія в освітньому просторі закладів професійно-технічної та вищої освіти: проблеми, досягнення, перспективи»

19 березня 2019 року на базі Білоцерківського інституту економіки та управління Університету «Україна» з ініціативи управління освіти і науки Білоцерківської міської ради відбувся круглий стіл із керівниками закладів професійно-технічної та вищої освіти м. Білої Церкви на тему «Інклюзія в освітньому просторі закладів професійно-технічної та вищої освіти: проблеми, досягнення, перспективи». Основна ідея: узгодження нормативної бази, що регламентує запровадження інклюзивної освіти у закладах вищої освіти та загальної середньої освіти, щоб випускники шкіл мали можливість отримати професію у своєму місті.

Відповідно до плану роботи управління освіти і науки Білоцерківської міської ради на 2018/2019 н.р. 19 березня 2019 року на базі Білоцерківського інституту економіки та управління Університету «Україна» пройшов семінар для керівників закладів професійно-технічної та вищої освіти м. Білої Церкви на тему «Інклюзія в освітньому просторі закладів професійно-технічної та вищої освіти: проблеми, досягнення, перспективи».

 Зі вступним словом до присутніх звернувся начальник управління освіти і науки Білоцерківської міської ради Петрик Ю.Ф.

У роботі семінару взяли участь: Ткаченко Юлія Віталіївна, начальник відділу вищої освіти управління освіти і науки, кандидат філологічних наук; Хоменко Катерина Василівна, практичний психолог, ведуча тренінгів для батьків дітей із особливостями розвитку, ведуча семінарів з патопсихології, авторка 7 наукових робіт; Новак Ярослав Віталійович, директор Білоцерківського інституту економіки та управління Університету «Україна»; Карпова Оксана Олександрівна, соціальний педагог Білоцерківського інституту економіки та управління Університету «Україна»; Панченко Тетяна Леонідівна, завідувач кафедри педагогіки і психології початкової освіти з методиками навчання КВНЗ КОР «Білоцерківський гуманітарно-педагогічний коледж», кандидат психологічних наук та Трофименко Наталія Євгенівна, дитячий і сімейний психолог, арт-терапевт, старший викладач кафедри права та поведінкових дисциплін Білоцерківського інституту економіки та управління Університету «Україна».

На семінарі були розглянуті такі питання: психологічні особливості людей із аутичними розладами: нейропсихічні особливості сприйняття, специфіка комунікації та соціальної взаємодії; особливості навчання студентів з інвалідністю в Білоцерківському інституті економіки та управління Університету «Україна»; формування інклюзивної компетентності викладачів професійної освіти; врахування психологічних особливостей молоді з інвалідністю під час арт-терапевтичних зустрічей.

Керівники закладів професійно-технічної та вищої освіти м. Білої Церкви ознайомилися з досвідом роботи закладів освіти, які впроваджують в освітній процес інклюзивне навчання.

На семінарі була представлена виставка матеріалів із питання організації інклюзивної освіти.

Деталі за посиланням : http://osvita-bmr.ucoz.org/…/perspektivi_ro…/2019-03-19-3306.